Газета «Харківський університет» про лекцію С. Б. Сорочана «Візантійський Херсон за часів князя Володимира»

 

Кафедра на facebook

4а

Чергова публічна лекція Елліно-Візантійського лекторію «Візантійський Херсон за часів князя Володимира» відбулася у Свято-Пантелеймонівському храмі на вул. .Клочківській (настоятель Свято-Пантелеймонівського храму і глава Недільної Школи отець Микола (Терновецький).

Лекції тут читають університетські історики з 2011 року і передбачають знайомство з проблемами Візантії та історії церкви. Організатори заходу Харківська єпархія та Каразінський університет в особі кафедри історії стародавнього світу та середніх віків (завідувач проф. С.Б.СОРОЧАН). Вони ж видають альманах “Нартекс. Byzantia Ukrainensia”. Головою на зборах товариства є настоятель Свято-Антоніївського храму при ХНУ архімандрит Володимир (Швець).

Проф. С. Б. СОРОЧАН: «Мета заходів − пропаганда в широких масах уявлення про історію Візантії, яка була найтіснішим чином пов’язана з духовною історією нашої країни. Наразі прочитано близько 30 публічних лекцій, які викликають великий інтерес не тільки в Харкові, але і у наукової громадськості Німеччини, США, Франції, Росії, Англії».   Лекції видаються в щорічнику, який носить символічну назву “Візантійська мозаїка” (вийшли два його випуски і готується до друку третій). Як бачимо, церковна зала завжди переповнена.

Харківський університет. – 2015. – № 16

URL

Лекция «Византийский Херсон во времена князя Владимира» (видео)

Двадцать восьмая публичная лекция
Эллино-византийского лектория при Свято-Пантелеимоновском храме
«Византийский Херсон во времена князя Владимира» (22.10.2015)

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.