«AD FONTES!»

 

Кафедра на facebook

Студентський науковий гурток
кафедри історії стародавнього світу та середніх віків

Куратор: к.і.н., доц. Ручинська Оксана Анатоліївна1

Староста: Протасова Альона

2

Студентський науковий гурток «AD FONTES!» об’єднує студентів, аспірантів, пошукачів і викладачів, молодих вчених кафедри історії стародавнього світу і середніх віків. Кожне засідання збирає щонайменше 15-20 учасників, а під час круглих столів ця кількість зростає до 20-30.

4

Особливо великим є значення гуртка в підготовці студентів до майбутньої наукової роботи, адже вперше спробувати себе у ролі доповідача, взяти участь у дискусіях та отримати практичні поради від спеціаліста корисно.

Діяльність гуртка базується на тематичному принципі, кожне засідання пов’язане з конкретним аспектом античної та середньовічної історії, наприклад, проблеми зовнішньої та внутрішньої політики, воєнної історії, історії повсякденності, культури та ін.

В роботі гуртка доброю традицією стало проведення у весняному семестрі круглого стола молодих вчених, на який в якості доповідачів обов’язково запрошуються студенти не тільки з кафедри історії стародавнього світу та середніх віків, а також представники інших кафедр.

6

Так, в 2014/2015 н.р. круглий стіл був присвячений вивченню проблеми честі та безчестя в історичній інтерпретації з давніх часів до новітнього періоду.

А в 2015/2016 н.р. на засіданні круглого стола було розглянуто доповіді, присвячені темі «Соціокультурні фактори у внутрішній та зовнішній політиці держав давнього світу та середніх віків».

9

В 2016/2017 н.р. круглий стіл проводився у форматі наукового семінару молодих вчених, та був присвячений темі «Релігія в мирі та війні».

7

Традиційною практикою є запрошення спеціальних гостей на засідання гуртка. Так, у 2013/2014 н.р. з лекцією був запрошений Сахно Ігор Леонідович, керівник ансамблю давньоцерковного співу.

Попереднього року з інформацією про свою подорож до Китаю виступив к.і.н., доц. Д’ячков Сергій Володимирович.

Окрім цього на засіданнях нерідко доповідають випускники та аспіранти історичного факультету.

10

Протягом довгого часу перше засідання гуртка в новому навчальному році було традиційно пов’язано з інформацією про археологічні розкопки, в яких брали участь представники нашої кафедри – «Цитадель» (Національний заповідник «Херсонес Таврійський», м. Севастополь) та «Чембало» (генуезька фортеця Чембало, філія Національного заповідника «Херсонес Таврійський», м. Балаклава).

11

Перше засідання 2016/2017 н.р. присвячено результатам археологічних розкопок античної Тіри та  середньовічного Аккерману у місті Білгород-Дністровський.

13

Передноворічне засідання зазвичай присвячене традиціям повсякденності античної та середньовічної епох. Наприклад, в 2012/2013 н.р. подібне засідання було проведено у східному стилі,  в 2013/2014 н.р. – в римському, а в 2014/2015 – у давньогрецькому. На цих засіданнях, крім доповідей й обговорення проблем повсякденності в стародавній та середньовічний періоди історії, студенти намагалися самостійно відтворити традиційну східну та інші кухні.

15

Завданням наукового гуртка є не тільки організація та проведення щомісячних засідань, але й створення дружньої та творчої атмосфери для наукової діяльності кожного студента. Ми намагаємося залучати до співпраці якомога більше студентів кафедри історії стародавнього світу та середньовіччя усіх курсів навчання задля обміну досвідом та цікавого спілкування. Представники інших кафедр історичного факультету також беруть участь в роботі гуртка. Час від часу наш гурток разом з науковими гуртками інших кафедр факультету проводить спільні засідання. Ми відкриті для плідного наукового спілкування з представниками інших факультетів нашого університету.

16

Шановні колеги, запрошуємо вас до плідної співпраці.

17

Контакти:

Група facebook:  https://www.facebook.com/adfontes29

Староста:

Протасова Альона
Тел.: +38 099 477 9259

Електрона адреса: alyonaprotasova1998@gmail.com
Facebook:https://www.facebook.com/AlonaProtasova