Звіт про засідання студентського наукового гуртка “AD FONTES!” 25 листопада 2021 р.

 

Кафедра на facebook

25 листопада 2021 року відбулося третє у першому семестрі навчального року засідання студентського наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків AD FONTES!”.

Куратор гуртка – к.і.н., доц. кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Оксана Анатоліївна Ручинська.

Старости: Демиденко А., Колесник О. (IV курс).

Гурток продовжив свою роботу в дистанційному форматі. Тема засідання — «Особливості релігійних уявлень у стародавньому світі».

Під час засідання було заслухано дві доповіді.

1

З першою доповіддю на тему «Міфологічна концепція римського мітраїзму» виступив студент ІІ курсу магістратури Олексій Ганько. Доповідач намагався розкрити сутність концепції мітраїзму. Під час доповіді було розглянуто багато питань стосовно значення символіки мітраїзму та їх тлумачень. Вивчаючи велику кількість археологічних пам’яток за цією темою, він детально розібрав значення кожного символу, які використовувалися у мітраїзмі. Доповідач представив гарну презентацію, завдяки якійприсутні на засіданні могли краще зрозуміти тему. Після доповіді слухачі мали змогу задати свої запитання.

З другою доповіддю «Жрецтво Давнього  Єгипту (ІІІ – сер. І тис. до .н. е.)» виступив студент І курсу магістратури Євгеній Кузьменко. У своїй доповіді він розповів про значення та роль жрецтва у Давньому Єгипті, про його еволюцію та перетворення протягом розглянутого періоду. Доповідач дослідив яку владу та становище у суспільстві мали жерці, які боги у Давньому Єгипті були більш шанованими, та особливості структури жрецтва. Також було розглянуто питання протистояння жрецтва з фараонами. Після доповіді слухачі ділилися своїми враженнями та задавали питання.

Обидві доповіді були цікавими та викликали жваве обговорення, про що свідчили наукові дискусії з приводу кожної теми. Загалом на засіданні гуртка були присутні 18осіб.

Щиро дякуємо присутнім за активну участь у засіданні!

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.