Звіт про засідання студентського наукового гуртка “AD FONTES!” 24 грудня 2021 р.
24 грудня 2021 року відбулося четверте, передноворічне, засідання студентського наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків “ADFONTES!”.
Куратор гуртка – к.і.н., доц. кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Оксана Анатоліївна Ручинська.
Старости: Демиденко А., Колесник О. (IV курс).
Гурток продовжив свою роботу в очному форматі. Тема засідання — «Путівник античними містами Північного Причорномор‘я: Ольвія та Березань».
Під час засідання було заслухано дві доповіді.
У першій доповіді за темою: «Путівник античними містами Північного Причорномор’я: Березань» студентка IV курсу Литвіна Олександра розповіла про власні враження від цьогорічного археологічного сезону на острові Березань.Вона представилацікаву та корисну інформацію, про те, в яких умовах проживають археологи на острові, де вони дістають питну воду, яким чином проводяться розкопки.Ця інформація буде у нагоді всім, хто в майбутньомузможе стати дійсним учасником Березанської археологічної експедиції. Велику зацікавленістьу слухачів викликали цьогорічні знахідки античної експедиції на Березані. Презентовані фотографії прекрасно доповнювали розповідь.
Після доповіді слухачі мали змогу поділитися враженнями від почутого та задати свої запитання.
З другою доповіддю на тему «Путівник античними містами Північного Причорномор’я: Ольвія» виступили студенти ІV курсу Колесник Олена та Завіруха Данило. Доповідь стосувалася цьогорічних археологічних досліджень античного міста Ольвії (сучасне с. Парутине, Миколаївської області), заснованого вихідцями з Мілету у VI ст. до н. е. В ході виступу було розказано про специфіку Ольвійськоїархеологічні експедиції, особливості польового сезону 2021 року, про найцікавіші знахідки та про сам археологічний заповідник, його найбільш цікаві місця та їх історію. На думку доповідачів, археологічні традиції, які підтримують археологи, що кожного року приїжджають до Ольвії, дозволяють цьому стародавньому місту жити і зараз. Однією із цікавинок засідання було те, що доповідачі представили декілька прикладів ольвійської кераміки,а куратор гуртка -Ручинська Оксана Анатоліївна, яка сама багато років була членом наукового складу Ольвійської археологічної експедиції ІА НАНУ,пояснила яквизначити типи та датувати ці зразки давньогрецької та римської кераміки, що походять з Ольвії.
Обидві доповіді зацікавили аудиторію та викликали обговорення з приводу розглянутих тем. Загалом кількість присутніх на засіданні гуртка сягала 13 осіб.
Щиро дякуємо присутнім за активну участь у засіданні!
Comments are closed
Sorry, but you cannot leave a comment for this post.