Звіт про засідання студентського наукового гуртка “AD FONTES!” 23 жовтня 2020 р.

 

Кафедра на facebook

23 жовтня 2020 року відбулося друге у цьому навчальному році засідання студентського наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків “AD FONTES!”.

Куратор гуртка – к. і. н., доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Оксана Анатоліївна Ручинська.

Старости – Хижняк І. (IV курс), Демиденко А. (III курс).

Вперше засідання пройшло у дистанційному форматі. Воно було присвяченотемі«Історичніджерелаантичності та середньовіччя».

Під час засідання було заслухано дві доповіді.

З першою доповіддю «Епіграфіка як джерело історичного дослідження на прикладі Декрету на честь Діофанта» виступила магістр ІІ курсу Альона Протасова.У доповіді було розглянуто епіграфічніджерела з історії Північного Причорномор’я.Особлива увагаприділялася декрету на честь Діофанта,

1

пов’язаного з історією Боспорського царства. А. Протасова звернулась до перекладу джерела, зробленого дослідниками, та його оригінального тексту, наголошуючи на різних версіях, три з яких було згадано у доповіді. Як приклад, було наведено та проаналізовано уривок тексту, переклад якого викликає дискусії серед вчених. Таким чином, аудиторія ознайомилася знеобхідністю правильного перекладу давньогрецьких текстів та їх особливостями.

2

Другудоповідь «Житіє преп. Антонія Великого, як джерело з молитви» представив студент IV курсу Євгеній Кузьменко. Житіє преп. Антонія Великого було розглянуто якважливепершоджерело з молитви. Спираючись на нього, Євгенійрозповів про зміст житія, а саме покаянну, благодарственно-хвалебну і прохальну молитви. Звернення під час доповіді до теми демонів викликало неабияку дискусію з боку аудиторії.

3

Загалом, на засіданні були представники різних курсів, як ті що спеціалізуються по кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків, так і представники інших кафедр.

4

Куратор гуртка к.і.н., доцент О. А. Ручинська, зазначила, що діяльність студентського наукового гуртка кафедри продовжується, незважаючи накарантинні умови, а дистанційний формат навіть надає додаткову можливість залучити до наукової спільноти «ADFONTES значну кількість учасників. Гурток має багато гарних напрацювань і продовжує позитивний розвиток.

Щиро дякуємо усім присутнім
та чекаємо зустрічі на наступному засіданні в
ZOOM!

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.