Свята імператриця Феодора (500-548). Що свідчать про неї тканини на прижиттєвому портреті у Сан-Вітале у Равенні?

 

Кафедра на facebook

poster

Коли говорять про знамените зображення імператриці Феодори (500–548) з церкви Сан-Вітале у Равенні, часто звертають увагу на пишні й барвисті тканини, якими заповнений цей портрет. Їх неможливо не помітити. Як правило, дослідники пишуть про майстерність мозаїчистів, багаті та різноманітні малюнки тканин, їхню живописність, але не про їхнє значення і смисл.

То ж навіщо у портреті Феодори так багато різних тканин? Що вони означали? Що можуть розповісти сьогодні про традиції візантійської церкви, про імператорський двір і про особистість самої імператриці Феодори? Відповідь на ці та інші численні питання ви зможете отримати під час лекції Юлії Матвєєвої.

Лектор: Юлія Матвєєва, кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри проектування художньо-декоративних тканин і одягу Харківської державної академії дизайну та мистецтв.

Юлія Матвєєва близько 20 років вивчає візантійське церковне шитво, захистивши 2008 р. дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства за темою «Еволюція візантійської традиції в іконографії літургійного шитва пізнього середньовіччя». Останніми ж роками дослідниця візантійського мистецтва звернулася до вивчення зображення тканин саме на ранньовізантійських мозаїках Равенни.

Час:
11.30 – 13.30

Місце:
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

(майдан Свободи, 4 (головний корпус)),
ауд. ІІ-49

Організатори:

Українська Асоціація Візантійських Студій

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Історичний факультет / Кафедра історії стародавнього світу та середніх віків

Українсько-Італійський академічний центр

Книги Юлії Матвєєвої:

Про презентацію книг Юлії Матвєєвої у Харківському університеті:
Андрій ДОМАНОВСЬКИЙ, Катерина СОРОЧАН.
Візерунки всесвіту візантійських мозаїк Равенни

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.