Звіт з засідання гуртка кафедри стародавнього світу та Середніх віків «AD Fontes!» (17 квітня 2024 р.)

 

Кафедра на facebook

Звіт засідання наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків “AD FONTES!”

 

17 квітня 2024 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків “AD FONTES!” у дистанційному форматі.

Куратор гуртка – к.і.н., доц. кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Оксана Анатоліївна Ручинська.

Старости: Катерина Шубенко (IV курс), Данилова Олександра (III курс).

IMG_20240422_201752_773

Під час засідання було заслухано доповідь студентки ІІІ курсу Коржавіної Єкатерини на тему «Четвертий хрестовий похід: сплановане завоювання чи низка випадковостей?». Доповідачка окреслила передумови, причини й головну мету Четвертого хрестового походу, що тривав упродовж 1202–1204 рр., наголосивши на загостренні політичної і релігійної ситуації напередодні. Під час доповіді було схарактеризовано основні історичні джерела по темі й розглянуто дискусійні питання в історіографії, зокрема питання щодо причин зміни характеру хрестового походу. Крім того, Катерина розповіла про труднощі із якими зіткнулися хрестоносці на початку походу, про його переломний момент і, зрештою, про штурм столиці Візантії – Константинополя, у ході якого місто було пограбовано, а цінні речі та християнські реліквії вивезені. Наприкінці доповіді Катерина Коржавіна зауважила, що Четвертий хрестовий похід засвідчив кризу всього християнського руху, і наголосила, що, з одного боку, цей похід був результатом низки випадковостей, а з іншого, його проведення й цілі відповідали інтересам країн Західної Європи.

Доповідь була цікавою та викликала жваву дискусію. Учасники засідання мали можливість поставити питання, які їх цікавили. Це дало змогу глибше розглянути тему та дослідити аспекти, яким у доповіді було приділено мало уваги.

Куратор гуртка Оксана Анатоліївна Ручинська відзначила високу якість представленої доповіді та окреслила перспективні шляхи дослідження даної теми зокрема через розширення джерелознавчої бази та більш глибоке вивчення релігійних аспектів походу хрестоносців з точки зору тогочасного християнського світу.

IMG_20240422_201753_528

Загалом на засіданні гуртка були присутні 13 осіб – студенти історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Щиро дякуємо присутнім за активну участь у обговоренні доповіді та чекаємо Вас на наступних засіданнях!

 

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.