Звіт про засідання студентського наукового гуртка “AD FONTES!” 27 листопада 2020 р.

 

Кафедра на facebook

27 листопада 2020 року на платформі Zoomвідбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків ADFONTES!”, темою якого були«Аспекти зовнішньої політики Персидської імперії в період правління Ахеменідів та Сасанідів».

Куратор гуртка – к.і.н., доцент кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків Оксана Анатоліївна Ручинська.

Старости Хижняк І. (IVкурс), Демиденко А. (IIIкурс).

Під час засідання було заслухано дві доповіді.

З першою доповіддю«Персидське проникнення у Північне Причорномор’я в контексті стратегічних інтересів Персидської імперії»виступив студент IVкурсу Ігор Хижняк.У цій доповіді студент детально проаналізував геополітичне становище Північного Причорномор’я та виділив стратегічні цілі Ахеменідської держави в цьому регіоні. Доповідь викликала інтерес аудиторії і доповідачу поставили кілька питань стосовно археологічного матеріалу, який би підтверджував персидську присутність у регіоні, а також про торговельно-економічні інтереси Персії у Північному Причорномор’ї.

1

Друга доповідь, з якою виступив студент IVкурсу Олександр Строй, була присвячена «Ахеменідському фактору» у формуванні західного вектору зовнішньополітичного курсу перших Сасанідів (IIIст.)». Під час свого виступу доповідач детально розглянув легітимацію зовнішньополітичних претензій Сасанідської держави шляхом посилання на кордони Ахеменідської держави, дійшовши висновку, що відновлення кордонів Імперії Ахеменідів не виходило за межі декларативних висловлювань та не було стратегічною метою перших Сасанідів. Доповідь зацікавила присутніх та викликала низку уточнюючих питань, стосовно особливостей зовнішньої політики Сасанідів та їхніх попередників – Парфян.

2

Куратор гуртка Оксана Анатоліївна Ручинська відзначила високу якість репрезентованих доповідей, а також підкреслила важливість продовження роботи AD FONTESв умовах карантинних обмежень.

Засідання відвідали студенти різних курсів та кафедр історичного факультету, а також представники інших факультетів ХНУ імені В. Н. Каразіна і установ. Загалом долучилося 28 осіб.

3

4

Щиро дякуємо усім присутнім !

До зустрічі на грудневому засіданні !

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.