«Середньовічна Англія». Звіт про засідання студентського наукового гуртка “AD FONTES!” 17 травня 2019 р.

 

Кафедра на facebook

17 травня 2019 року відбулося останнє у цьому навчальному році засідання студентського наукового гуртка кафедри історії стародавнього світу та середніх віків «AD FONTES, тема якого була присвячена «Середньовічній Англії»

    Куратор гуртка – к.і.н., доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Оксана Анатоліївна Ручинська.

Старости– Протасова А. (IVкурс), Хижняк І. (IIкурс)

Під час засідання було заслухано дві доповіді.

З першою доповіддю, присвяченою «Образам Ланселота, Гвінейри та короля Артура у середньовічній літературі та сучасному мистецтві», виступила студентка II курсу Єлизавета Дреєва. У цій доповіді було проаналізовано зміст самих образів та рівень їх популярності як у Середньовіччя, так і в наш час. Доповідь зацікавила аудиторію і доповідачу поставили питання щодо аналогів досліджуваних образів у культурах Сходу.

1

Друга доповідь «Королеви «Війни троянд» та їхній вплив на перебіг військових дій» була представлена студенткою IIIкурсу Алісою Рибалка. Під часвиступу були проаналізовані особистості королев, які мали вплив на події «Війни троянд» (1455-1487 рр.), так наприклад, Маргарита Анжуйська самостійно керувала армією Ланкастерів, а Єлизавета Вудвіл за допомогою своєї вдалої «шлюбної» політики зміцнила становище короля Едуарда IV. Доповідь викликала жвавий інтерес присутніх. Зокрема, у аудиторії виникли питання щодо впливу жінок на політику Англії в цілому та стосовно ролі шлюбу міжЄлизаветою Йоркською та Генріхом VII в процесі об’єднання Англії.

2

Загалом, на засіданні були представники різних курсів, як ті що спеціалізуються по кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків, так і представники інших кафедр. Також засідання відвідав завідувач кафедри історії стародавнього світу та середніх віків, д.і.н., проф., Сергій Борисович Сорочан.

3

Наприкінці засідання було підбито підсумки роботи гуртка за 2018/2019 навчальний рік та окреслені майбутні перспективи розвитку гуртка.

Закрила засідання своїм заключним словом куратор гуртка к.і.н., доцент О. А. Ручинська, відзначивши, що робота гуртка у цьому році пройшла успішно, оскільки він мав досить багато гарних напрацювань і продовжує позитивний розвиток. В цілому, за цей навчальний рік було проведено 6 засідань, спрямованих на дослідження проблем орієнталістики, античної культури та археології, а також вивченню історії середньовічної Англії. Досить успішно у цьому році пройшов науковий семінар молодих вчених, присвячений «Північному Причорномор’ю в епоху Античності та Середньовіччя». Оксана Анатоліївна закликала студентів продовжувати займатися науковою діяльністю та працювати у межах гуртка.

Щиро дякуємо усім присутнім
та чекаємо зустрічі
наступного навчального року!

4

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.