Пам’яті Олексія Павловича Мартем’янова (8.04.1956 — 4.05.2019)

 

Кафедра на facebook

photo

Колектив кафедри історії стародавнього світу та середніх віків зі скорботою сповіщає про передчасну смерть кандидата історичних наук, доцента Олексія Павловича Мартем’янова (8.04.1956 — 4.05.2019).

О. П. Мартем’янов працював на кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків від 1992 р., захистивши перед тим (1990 р.) дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. Тема дисертаційного дослідження — «Сельское хозяйство и аграрные отношения в Нижней Мезии и Фракии в первых веках н. э.» (науковий керівник – проф. В. І. Кадєєв).

Олексій Павлович викладав загальний курс історії стародавньої Греції та Стародавнього Риму, а також численні спеціальні курси — «Джерелознавство історії античного світу», «Культура античного світу», «Повсякденне життя в античному світі», «Актуальні проблеми сучасного антикознавства» та ін.

Основними напрямами його наукових інтересів були історія давньоримського суспільства доби принципату, становище армійських ветеранів у римській імперії, історія фракійських земель в перших століттях нашої ери, рецепція античності в культурі наступних епох.

Довершені лекції та ґрунтовні наукові праці Олексія Павловича, його принципова вимогливість, поєднана з неперевершеним почуттям такту і доброзичливістю незмінно викликали глибоку повагу і щиру любов колег і студентів.

Колектив кафедри зазнав тяжкої непоправної втрати і сумує разом із рідними та близькими, друзями, колегами й учнями Олексія Павловича Мартем’янова.

Світла пам’ять.

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.