Фотозвіт з презентації книги Оксани Ручинської «Культура и общество греческих городов Северного Причерноморья (VI век до н.э. – IV век н.э.)» (11 листопада 2017 р.)

 

Кафедра на facebook

8

11 листопада 2017 р. в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулася презентація книги «Культура и общество греческих городов Северного Причерноморья (VI век до н.э. – IV век н.э.)». Захід відбувся в межах сімнадцятого сезону Днів грецької культури у м. Харкові, традиційним організатором яких стала громадська організація «Харківське міське товариство греків «Геліос».

Авторка книгиОксана Анатоліївна Ручинська, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Книгу присвячено дослідженню соціально-культурного розвитку грецьких міст Північного Причорномор’я (Тіри, Ольвії, Херсонеса, полісів Боспорського царства) в період їхнього автономного існування з моменту виникнення у VI ст. до н. е. й у перші століття нашої ери, коли спостерігається римський вплив на грецькі громадянські колективи. Основну увагу приділено таким аспектам, як особливості формування та розвитку грецької культури в античний період Північного Причорномор’я, розвиток художньої культури, духовна та мусична культура, особливості дозвілля, система моральних цінностей та її вплив на культуру грецьких міст Північ ного Причорномор’я. У роботі аналізується вплив на формування та розвиток культури у Північному Причорномор’ї полісної еліти, її евергетична діяльність на користь міст, взаємодія з демосом у різних сферах культури. Подібне комплексне дослідження опубліковано вперше.

Книгу розраховано на істориків, археологів та широке коло читачів, які цікавляться античністю, стародавньої історією та культурою Причорномор’я.

Видання здійснене за офіційної підтримки Харківської міської ради.

Пропонуємо Вашій увазі фотозвіт з презентації.

В межах заходу відбулася також презентація книги «Декоративные ткани в мозаиках Равенны: семантика и культурно-смысловой контекст» Юлії Геннадіївна Матвєєвої, кандидата мистецтвознавства, викладачки кафедри проектування художньо-декоративних тканин і одягу Харківської державної академії дизайну та мистецтв. Докладніше про книгу та її авторку за посиланням: https://byzantina.wordpress.com/2017/11/12/news-1255/

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.