Викладачі кафедри – учасники 23-го Міжнародного конгресу візантійських студій (22–27 серпня 2016 р., Бєлград)

 

Кафедра на facebook

22–27 серпня 2016 р. викладачі кафедри історії стародавнього світу та середніх віків доц. К. Ю. Бардола та доц. А. М. Домановський[*] взяли участь у роботі 23-го Міжнародного конгресу візантійських студій, що відбувся у м. Бєлград (Сербія).

А. М. Домановський взяв участь у роботі секції «Byzance après Byzance»з доповіддю «Byzantium after Byzantium in Ukrainian Perception», у якій було здійснено огляд сучасних поглядів на Візантію та її вплив на Україну в сучасній українській гуманітаристиці.

А. М. Домановський представив також стендову доповідь про історію та перспективи візантійських студій у Харкові, передусім у Харківському університеті, а також повідомлення про сприйняття візантійцями позики, лихварства і милостині через призму християнського світогляду.

Теми доповідей К. Ю. Бардоли стосувалися ідеологічного обґрунтування війни у Візантії та династичних шлюбів як засобу візантійської дипломатії.

У роботі конгресу взяли також участь випускники кафедри, харківські візантиністи А. М. Литовченко, О. О. Роменський, М. В. Фомін, представивши доповіді з традиційних для школи візантиністики Харківського університету напрямів – історії пізньоантичного та візантійського Херсонеса-Херсона, русько-візантійських відносин.

Україну на конгресі представляли також львівські науковці О. Вус та Н. Козак.

[*] Участь А. М. Домановського у роботі конгресу стала можливою завдяки частковій фінансовій підтримці з боку Програми східноукраїнських студій імені Ковальських.

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.